بچه های خوابگاه فردوس (دانشگاه نفت آبادان و اهواز)
  
 
 
آرشیو
 
دوشنبه 14 اسفند‌ماه سال 1385
تحقیر ایرانیان

 عکس بالایی تصویر یک ایرانی است در فیلم 300

با نزدیک شدن اکران فیلم 300 موجی از اعتراضات گسترده ایرانیان علیه این فیلم اغاز شده اکران این فیلم میتونه کمک بزرگی برای انحراف افکار عمومی باشه بعد از فیلمهایی نظیر الکساندر که ایرانی ها شبیه به اعراب بودند و 95 درصد تاریخ ایران تحریف شد حالا ما با فیلمی مواجه هستیم که تصویری به مانند قوم بربر و مردمانی وحشی از مردم ایران ارائه شده است !!!

اما کمی توضیح بدم راجب این فیلم و چگونگی شکل گیری این فیلم:

احنمالا بیشتر شما فیلم زیبای "Sin City" را دیده اید این فیلم بر اساس یکی از کتابهای کمیک آقای فرانک میلر(Frank Miller ) ساخته شده. قضیه از این قراره که فرانک میلر در سال 1998 کتابی منتشر می کنه بنام "300" که داستان سیصد نفر جنگجوی یونانیه که در مقابل لشگریان عظیم ایران مقاومت می کنند و سرانجام به پیروزی می رسند. جناب میلر ادعا کرده که برای نوشتن این کتاب کلی مدرک و سند رو که از کتابخونه های مختلف بدست اورده بوده با دقت تمام زیر و رو کرده و اینکه اثرش بر اساس حقیقت محض نوشته شده است!!! بعد از موفقیت فیلم سین سیتی برای ساختن فیلمی از روی کتاب (300)قراردی بسته شد و بدون در نظر گرفتن وقایع تاریخی و فرهنگی سنا ریو نوشته شد و تا حدود کمتر از یک ماه دیگه بر روی پرده سینما خواهد رفت و از اونجائی که هم هالیوودی و هم خوش ساخت از آب در اومده مطمئنا بسیاری از مردم جهان دوباره تصویری خشن و نا زیبا از ایرانیان را مشاهده خواهند کرد !!! این فیلم محصول کمپانی برادران وارنر است البته سوء تعبیر پیش نیاد چون سردمداران کمپانی برادران وارنر یهودی تشریف دارند یک وقت فکر نکنید خدایی ناکرده این کمپانی قصد بدی داشته !!!امن اعتقاد دارم نیت کمپانی برادران وارنر خیر بوده و اصولا فقط این فیلم را برای سرگرمی ساختند!!! و مطمئن باشید که انها هیچ دشمنی خاصی با ایرانیان ندارند!!! مطمئن باشید !!! از اونجایی که طرفداران یهودی و حامیان انها در ایران کم هم نیستند شاید کمپانی برادران وانر خواسته است از این همه حمایت به نوعی با ساختن یک فیلم قدردانی کرده باشد !!! بر اساس رمان فرانک میلر بر اساس نوشته های هرودوت زمانی که بزرگترین ارتش دوران باستان از ایران با بیش از یک میلیون سرباز به یونان لشکر کشی می کنند تنها 300 اسپارتی حاضر میشوند در برابر ایرانیان بایستند. ایرانی ها در این فیلم مانند اورکهای(شبیه ان جن ها و موجودات وحشتناک ارباب حلقه ها) فیلم ارباب حلقه ها وحشتناک و احمق تصویر شده اند و اسپارتی های شجاع و با هوش و خوش قیافه تا آخرین نفر از آزادی و دموکراسی در برابر برده داری و ظلم ایرانی دفاع میکنند.!!! این فیلم با این که به اعتراف سازندگانش داستانی است ایران را نماد دیکتاتوری و یونان را نماد دموکراسی تصویر می کند که با واقعیات تاریخی تضاد تلخی دارد.برای نمونه در همان زمانی به فرمان کوروش برده داری در امپراتوری پارس ممنوع شده و مردم آزاد بودند که خدای خودشان را بپرستند در یونان باستان برده داری به شکل گسترده ای رواج داشته و زن و برده موجوداتی درجه دو حساب میشده اند.به هر حال اواخر اسفند ماه این فیلم اکران خواهد شد .

فیلم شناسی 

نام فیلم : 300

بازیگران شاخص : Gerard Butler , Lena Headey , Michael Fassbender , Vincent Regan

کارگردان : Zack Snyder

تاریخ اکران : 9 مارس 2007

ناشر : Warner Bros. Pictures Distribution

ژانر : اکشن - ماجراجویی - درام - جنگی

رده بندی سنی : R

خلاصه داستان :

داستان این فیلم عبارت است از جنگ ایران و یونان در میدان جنگ ترموپیل ( گردنه معروفی در یونان بین کوه اویته - Oyete - و خلیج مالیک ). جایی که پادشاه اسپارتی یعنی لئونیداس ارتش 300 نفری خود را علیه ارتش عظیم ایرانیان تجهیز کرد. بر اساس داستانها قیام و ایثار این 300 نفر تمام یونانیان را بر علیه دشمنان ایرانیشان متحد کرد و همین ریشه ای شد برای دموکراسی یونان ...

 

مرجع:  http://www.ir2music.mihanblog.com

 

عبود


برای عضویت در خبرنامه این وبلاگ نام کاربری خود در سیستم بلاگ اسکای را وارد کنید
نام کاربری
 
تعداد بازدیدکنندگان : 71816


Powered by BlogSky.com

عناوین آخرین یادداشت ها